PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

CP Energia i KRI razem

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
02-09-2009 20:32

Już wkrótce może powstać w Polsce największy prywatny dystrybutora gazu ziemnego w naszym kraju.

CP Energia i KRI podpisały list intencyjny, w którym zadeklarowały podjęcie działań w celu rozważenia zacieśnienia współpracy poprzez połączenie spółek lub inną transakcję, w celu zintensyfikowania działań związanych z ich dalszym rozwojem w oparciu o synergię i poszerzanie udziału w rynku dystrybucji gazu ziemnego.
Obecnie, rozpoczynają się działania zmierzające do zbadania zasadności oraz określenia optymalnego sposobu połączenia spółek. Obydwie Spółki są znaczącymi graczami na rynku prywatnych dystrybutorów gazu ziemnego. Zamierzają rozwijać współpracę w zakresie sprzedaży i produkcji gazu, usług budowlano-montażowych oraz obsługi technicznej.

W przypadku realizacji postanowień Listu i połączenia CP Energii oraz KRI powstanie podmiot o pozycji największego prywatnego dystrybutora gazu w Polsce. Nowopowstała firma będzie nie tylko liderem tradycyjnej dystrybucji gazu ziemnego ale również liderem rynku LNG. Stanie się to możliwe dzięki wykorzystaniu unikalnego w skali kraju potencjału i doświadczeń obydwu spółek w zakresie technologii skraplania, regazyfikacji oraz dystrybucji skroplonego gazu ziemnego. Planowane jest utrzymanie statusu spółki publicznej i dalsza obecność połączonego podmiotu na GPW w Warszawie.

W ramach realizacji Listu Spółki podejmą m.in. działania zmierzające do przygotowania wycen, przeprowadzenia badania typu due dilligence stanu prawnego i faktycznego, a także ustalenie sposobu połączenia spółek, w tym ustalenia ewentualnych parytetów wymiany akcji oraz harmonogramu połączenia, w przypadku podjęcia przez odpowiednie organy statutowe Spółek stosownych decyzji.

Harmonogram realizacji listu zakłada określenie wstępnych parametrów, uzgodnienie harmonogramu realizacji połączenia do dnia 30.09.2009 r. oraz przeprowadzenie badania due dilligence do dnia 30.11.2009 r.

- Na obecnym etapie rozwoju CP Energii bardzo ważny jest dynamiczny rozwój firmy poprzez tworzenie infrastruktury gazowej i systematyczne zwiększanie wolumenu sprzedaży – powiedział Marcin Buczkowski, prezes CP Energii.

- Jest to możliwe tylko poprzez inwestycje w rozbudowę sieci gazociągów oraz infrastrukturę związaną z technologią LNG. Spodziewamy się, że dzięki zwiększeniu skali działalności uzyskamy łatwiejszy dostęp do źródeł finansowania realizowanych inwestycji - dodaje Buczkowski.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


PARTNER

  • partner serwisu