PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

CP Energia połączy się z KRI

Autor: Dariusz Malinowski
27-01-2011 12:02
CP Energia połączy się z KRI

Galiver Limited, kluczowy akcjonariusz KRI, oraz największy akcjonariusz CP Energia, firma Capital Partners, podpisały umowę inwestycyjną dotyczącą połączenia firm CP Energia i KRI. W ten sposób powstanie największa prywatna firma gazowa.

W uzgodnieniu ostatecznych warunków umowy wzięli udział przedstawiciele wszystkich akcjonariuszy KRI. Ze względu jednak na międzynarodowy charakter transakcji przystąpienie przez nich do umowy odbędzie się w najbliższych dniach.
Celem fuzji jest dalszy dynamiczny rozwój połączonego podmiotu i poszerzanie udziału w rynku dystrybucji gazu ziemnego.

- Ta fuzja przyspiesza rozwój naszej firmy o około dwa-trzy lata. Już w najbliższym roku mamy szansę stać się największym prywatnym dystrybutorem gazu ziemnego i LNG w Polsce. Skokowo zwiększymy sprzedaż i skalę działalności oraz ustabilizujemy wyniki i przepływy pieniężne. Poprawi się również struktura długu, pozycja gotówkowa i zmniejszą się koszty finansowe, co znajdzie odbicie w prezentowanych wynikach - mówi Marcin Buczkowski, prezes CP Energia.

- Same oszczędności kosztów stałych połączonych podmiotów oceniamy na kilka mln zł rocznie. Dzięki fuzji pozyskamy nie tylko stabilnego, doświadczonego partnera, ale dzięki zwiększeniu skali działalności firmy uzyskamy łatwiejszy dostęp do źródeł finansowania realizowanych i planowanych inwestycji. Nie bez znaczenia jest, że dominującymi akcjonariuszami CP Energii staną się prestiżowe fundusze brytyjskie, zajmujące się wyszukiwaniem i nabywaniem atrakcyjnych spółek sektora ropy i gazu oraz prowadzeniem działań ukierunkowanych na wzrost ich wartości - dodaje Buczkowski.

Połączenie nastąpi poprzez przejęcie przez CP Energię spółki KRI. W myśl zapisów podpisanej umowy, akcjonariusze KRI dokonają wniesienia aportem do CP Energia wszystkich posiadanych przez siebie akcji KRI, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego spółki w zamian za akcje nowej emisji CP Energia. Bazując m.in. na obecnej strukturze finansowania obu podmiotów (CP Energia w znacznie większym stopniu niż KRI finansowana jest kapitałem dłużnym) firmy uzgodniły, że po zakończeniu transakcji udział dotychczasowych akcjonariuszy KRI w kapitale zakładowym CP Energia będzie wynosił 65 proc.

Warunkiem realizacji transakcji jest satysfakcjonujące dla wszystkich stron zakończenie procesów due diligence CP Energia i KRI, a następnie podjęcie stosownych uchwał połączeniowych połączeniowych przez walne zgromadzenie CP Energia oraz zawarcie pomiędzy akcjonariuszami KRI i CP Energia umów objęcia akcji w zamian za aport.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 374 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP