Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Dla niezależnych dystrybutorów gazu lepsze czasy?

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
18-03-2010 09:30
Dla niezależnych dystrybutorów gazu lepsze czasy?

- Z przeprowadzonych przez nas symulacji wynika, że w roku 2010 będą systematycznie wzrastać przychody ze sprzedaży. Spodziewamy się, że po czterech kwartałach bieżącego roku wyniosą one około 73,8 mln zł - mówi prezes CP Energia Marcin Buczkowski.

- Oczekujemy również ponad dwukrotnego, w porównaniu z rokiem 2009 wzrostu wyniku na sprzedaży, co przełoży się również na wzrost EBITDA liczonej jako wynik na sprzedaży powiększony o amortyzację - w 2009 r. osiągnęliśmy wynik na tym poziomie w wysokości 3,5 mln tys. zł, natomiast w prognozowanym 2010 roku liczymy na wzrost EBITDA o ponad 2 mln zł, do poziomu 5.6 mln zł. Należy zauważyć, że ze względu na rozpoczęcie publikacji prognoz, nasze podejście do projekcji finansowych jest zachowawcze. Chcielibyśmy pozytywnie zaskoczyć rynek wynikami, które przekroczą publikowane prognozy - dodaje Buczkowski.
Zarząd CP Energia liczy na istotną poprawę wyników w 2010 roku, a wstępne dane sprzedażowe za I kwartał 2010 roku zdają się tą tezę potwierdzać. Wynika to z przewidywanego wzrostu popytu i tempa przyłączania nowych odbiorców do sieci dystrybucyjnych. Optymistyczne prognozy finansowe CP Energii opierają się w znacznej mierze na coraz bardziej korzystnej dla firm gazowniczych relacji ceny ropy i produktów ropopochodnych do ceny gazu, która czyni ofertę Spółki jeszcze bardziej atrakcyjną.

Obecnie przejście na gaz ziemny daje przedsiębiorcom kilkunastoprocentowe oszczędności. Spółka obserwujemy zwiększone zainteresowanie zakładów przemysłowych odbiorem gazu ziemnego, co znajduje odzwierciedlenie w liczbie podpisywanych kontraktów. Nie bez znaczenia dla wyników osiąganych przez Spółkę jest także poprawa koniunktury w przemyśle, zwiększenie liczby inwestycji i dostępności finansowania bankowego oraz ogólna poprawa sytuacji gospodarczej kraju.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP