PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Dobry kwartał CP Energia

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
10-05-2011 20:47

CP Energia, tak jak w poprzednich okresach, osiągnęła dodatnią dynamikę przychodów ze sprzedaży - skonsolidowane przychody ze sprzedaży po pierwszym kwartale 2011 roku wyniosły 19,2 mln zł, co oznacza 16 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Wzrost przychodów Grupa zawdzięcza wyższemu o ponad 10 proc., w porównaniu z 2010 r. wolumenowi sprzedanego gazu ziemnego oraz przychodom osiąganym w segmencie usług budowlano–montażowych na realizacji kontraktu budowy instalacji do skraplania gazu w Kaliningradzie.
Zysk brutto ze sprzedaży wypracowany przez CP Energię w omawianym okresie wyniósł 4,5 mln zł, przy czym Grupa utrzymała wysoką, ponad dwudziestoprocentową rentowność na tym poziomie działalności.

Uwzględniając osiągniętą w porównaniu z rokiem ubiegłym 6% obniżkę kosztów sprzedaży i kosztów zarządu, Spółka znacząco poprawiła swoje wyniki na poziomie operacyjnym osiągając 900 tys. zł zysku EBIT.

- Podsumowaliśmy wyniki finansowe pierwszego kwartału roku 2011. Roku, który dla CP Energii będzie z pewnością okresem przełomowym – powiedział Mariusz Caliński, prezes CP Energia.

- Pierwszy kwartał Spółka zakończyła dodatnim wynikiem, a mamy solidne podstawy do twierdzenia, że w najbliższej przyszłości ulegną one dalszej poprawie. W kwietniu faktem stała się fuzja z KRI. Jej efekty będą widoczne już w wynikach kolejnych okresów rozrachunkowych. W pierwszej kolejności chcemy wykorzystać efekty synergii, które wynikają z komplementarnego charakteru działalności Grupy KRI i Grupy Kapitałowej CP Energia – dodaje Caliński.

Do końca 2011 r. Spółka planuje zrealizować główne elementy integracji CP Energia i KRI, tak aby począwszy od 2012 r. wyniki połączonej Grupy w pełni uwzględniały zapowiadane efekty synergii operacyjnych w wysokości 3-4 mln zł na rok. CP Energia rozpoczęła też przygotowania prospektu emisyjnego na potrzeby nowej emisji akcji serii K. Emisja ma zostać przeprowadzona na jesieni 2011 r.

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 762 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP