PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Exalo Drilling będzie współpracował z branżowym gigantem

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
27-09-2013 11:27
Exalo Drilling będzie współpracował z branżowym gigantem
Fot. Archiwum

Exalo Drilling, wiertniczo-serwisowa spółka PGNiG, działająca na rynku wierceń lądowych w Europie Środkowo-Wschodniej, zawarła umowę o współpracy z firmą Weatherford Poland. To część międzynarodowego koncernu Weatherford, czołowego dostawcy produktów i usług dla branży naftowej i gazowej na świecie.

Celem umowy jest oferowanie kompleksowych usług klientom z branży naftowej i gazowej działającym na terenie Polski. Współpraca będzie obejmować m.in. wypracowanie wspólnej, spójnej polityki jakości, promocję usług, czy szkolenia personelu.
- Umowa z Weatherford to kolejny ważny etap w rozwoju Exalo Drilling. Konsolidując pięć polskich spółek wiertniczo-serwisowych funkcjonujących wcześniej odrębnie w ramach Grupy PGNiG, stworzyliśmy jeden silny podmiot, dysponujący zróżnicowaną flotą ponad 50 urządzeń wiertniczych oraz szerokim zapleczem serwisowym, z bogatym doświadczeniem i kompetencjami. Teraz będziemy mogli czerpać także z potencjału, know how oraz doświadczeń jednego z liderów wśród usługodawców dla branży poszukiwawczo-wydobywczej, jakim jest Weatherford - wskazuje Piotr Truszkowski, prezes zarządu Exalo Drilling.

– Zamierzamy wykorzystać potencjały osobowe, techniczne i wiedzę obu firm, dzięki czemu będziemy mogli oferować klientom operującym na polskim rynku całościowy pakiet usług. Przyczyni się to niewątpliwie do poprawy konkurencyjności naszych spółek, a klientowi da poczucie operacyjnego komfortu – dodaje Frederico Justus, członek zarządu Weatherford.

Zawarta umowa przewiduje ponadto wspólne ubieganie się spółek o zamówienia w postępowaniach przetargowych. Natomiast w przypadku samodzielnego startu w przetargach jednej z firm, będzie ona mogła korzystać z szeroko rozumianego potencjału drugiej strony.

– Dzięki temu każda ze stron umowy będzie mogła skupić swoje wysiłki na tych usługach i produktach, w których się specjalizuje, podporządkowując im inwestycje, zasoby ludzkie, techniczne, czy logistykę, a jednocześnie będzie mieć dostęp do zasobów serwisowych drugiej strony – wyjaśnia Truszkowski.

Exalo Drilling zamierza m.in. skorzystać z bogatych doświadczeń Weatherford w zakresie HSE, czyli kwestiach zarządzania zdrowiem, bezpieczeństwem pracy i ochroną środowiska – niezwykle istotnych aspektach związanych z poszukiwaniem i wydobyciem węglowodorów. Weatherford natomiast będzie m.in. korzystać z doświadczeń i praktycznej wiedzy personelu Exalo dotyczących wymagań wynikających z prawa geologicznego i górniczego, czy zasad współpracy z organami nadzoru górniczego.

Spółki nie wykluczają w przyszłości rozszerzenia współpracy na określonych w umowie zasadach także poza Polską.

Weatherford jest jednym ze światowych dostawców produktów i usług dla branży naftowej i gazowej, obejmujących odwierty, ocenę, realizację, produkcję i podejmowanie działań interwencyjnych w zakresie szybów naftowo-gazowych, a także w zakresie budowy i eksploatacji rurociągów. Grupa prowadzi działalność w przeszło 100 krajach i zatrudnia ponad 70 tysięcy osób na całym świecie. Jej siedziba znajduje się w Genewie, w Szwajcarii. Akcje Weatherford notowane są na giełdach w Nowym Jorku, w Paryżu oraz w Zurychu. Przychody koncernu w 2012 roku przekroczyły 15,2 mld doalrów wobec blisko 13 mld dolarów rok wcześniej.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 217 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP