Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Exalo Drilling: pracowników operacyjnych nie zwalniamy

Autor: wnp.pl (DM)
03-06-2014 17:48

Niedawno pojawiły się informację, że źle się dzieje w dawnej spółce Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków. Pracownicy wystosowali pisma do posłów. Skarżyli się w PGNiG, spółce matce Exalo Drilling, która przejęła PNiG Kraków. Głos w sprawie sytuacji w firmie zabrał zarząd Exalo.

Jak informuje nas firma: "w związku z niedawnymi publikacjami prasowymi i zapytaniami dotyczącymi sytuacji w spółce Exalo Drilling, a w szczególności w Centrum Kraków (dawniej PNiG Kraków), informujemy o rozpoczęciu dialogu z organizacjami związkowymi działającymi w firmie."
- Niedawno powołany zarząd Exalo Drilling, funkcjonujący w obecnym składzie od 5 maja 2014 r., zamierza kontynuować rozmowy ze stroną społeczną nt. bieżącej sytuacji Spółki oraz działań niezbędnych do wzmocnienia jej pozycji konkurencyjnej - dodają szefowie Exalo.

Co dzieje się obecnie?

- W dniach 13 i 14 maja br. odbyło się spotkanie nowopowołanego zarządu Exalo Drilling z przedstawicielami organizacji związkowych funkcjonujących w spółce. Następnie 19 maja br. prezes zarządu, Ryszard Jędrzejczak, spotkał się w Krakowie z pracownikami i przedstawicielami związków zawodowych Centrum Kraków. W dniu 20 maja br. miało miejsce spotkanie zarządu Exalo Drilling z pracownikami Centrum Jasło i Krosno oraz wizytacja baz przynależących do poszczególnych Centrów - informuje poszukiwawcza spółka.

Zarząd Exalo Drilling w pełnym składzie spotkał się ponownie z organizacjami związkowymi we wtorek, 27 maja br., aby przedyskutować propozycje optymalizacji kosztów i poprawy bieżącej sytuacji finansowej spółki, a także omówić inne bieżące kwestie.

- Konstruktywny dialog, jaki towarzyszył spotkaniu, pozwolił osiągnąć porozumienie w kwestiach dot. optymalizacji zatrudnienia. Uzgodnione przez zarząd Exalo Drilling i stronę związkową rozwiązania przyniosą wymierne oszczędności dla Spółki, a jednocześnie pozwolą zbudować spójny system wynagrodzeń i zlikwidować dotychczasowe rozbieżności płacowe pracowników zatrudnionych na takich samych stanowiskach w różnych centrach (przed konsolidacją funkcjonujących jako osobne spółki) - czytamy w oświadczeniu firmy.

Obie strony planują kolejne cykliczne spotkania dotyczące dalszych działań optymalizacyjnych. - Są one niezbędne dla efektywnego funkcjonowania spółki powstałej z połączenia pięciu odrębnych podmiotów. Optymalizacja kosztów operacyjnych na każdym poziomie i we wszystkich centrach spółki jest w opinii zarządu konieczna dla zapewnienia konkurencyjności Exalo Drilling na rynku krajowym i zagranicą. Jednocześnie zarząd podkreśla, że nie planuje zwolnień osób zatrudnionych na stanowiskach operacyjnych (tj. na wiertniach i w serwisach).

KOMENTARZE (9)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP