Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Gazoprojekt wykona dla Gaz-Systemu prace dotyczące Baltic Pipe

Autor: wnp.pl (TE)
27-11-2017 15:07 |  aktualizacja: 27-11-2017 15:09
Gazoprojekt wykona dla Gaz-Systemu prace dotyczące Baltic Pipe

Tłocznia w Goleniowie.

fot. Gaz-System

Oferty spółki zostały wybrane jako najkorzystniejsze w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę tłoczni gazu w Goleniowie, Odolanowie oraz budowę tłoczni w Gustorzynie.

Łączna wartość zwycięskich ofert Biura Studiów i Projektów Gazownictwa Gazoprojekt opiewa na niespełna 8 mln zł brutto. Łączny budżet Gaz-Systemu dla trzech zadań wynosił ok. 16,3 mln zł brutto, a kryterium stanowiła cena.

Wśród uczestników postępowania znajdowały się jeszcze: konsorcjum Biura Projektów Nafta-Gaz oraz Górniczego Biura Projektów Pangaz, konsorcjum Torpol Oil&Gas oraz GasOil Technology, a także samodzielnie spółka ILF Consulting Engineers Polska.

Zgodnie z prawem zamówień publicznych pozostali wykonawcy będą mieć 10 dni na złożenie odwołań od wyników przetargu. Jeśli w tym terminie nie wpłyną żadne odwołania, to inwestor będzie mógł podpisać umowy z wybraną firmą.

Krok w stronę Baltic Pipe

- W ramach umowy na projektowanie wykonawca będzie zobowiązany do uzyskania wszystkich niezbędnych uzgodnień, zgód, opinii, pozwoleń i decyzji. Będzie również sprawować nadzór autorski dla inwestycji - podał Gaz-System.

Dodał, że w ramach przedsięwzięcia zostaną rozbudowane tłocznie gazu w Goleniowe i Odolanowie wraz z węzłem i infrastrukturą towarzyszącą. Rozbudowany będzie węzeł przesył gazu oraz powstanie nowa tłocznia w Gustorzynie.

- Inwestycje te są niezbędne dla funkcjonowania polskiego systemu przesyłowego po powstaniu gazociągu podmorskiego, łączącego Danię z Polską - podkreśliła spółka.

Przygotowania już trwają

Do tej pory Gaz-System w projekcie Baltic Pipe podpisał umowę z firmą Ramboll Danmark na wykonanie prac analitycznych, badawczych i projektowych niezbędnych do uzyskania wymaganych pozwoleń na budowę podmorskiego gazociągu.

Zlecenie obejmuje badania geofizyczne, geotechniczne i środowiskowe wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń na budowę podmorskiego gazociągu.

Ramboll będzie również odpowiedzialny za opracowanie prawnie wymaganych postępowań, uzgodnień i konsultacji. Przygotuje także dokumentację wykonawczą i zamówieniową pozwalającą na rozpoczęcie i prowadzenie prac budowlanych.

Przy realizacji podmorskiej części projektu Gaz-System będzie korzystać także ze wsparcia inżynieryjnego i doświadczenia australijskiej firmy Subsea Engineering Associates.

SEA będzie odpowiadać za sprawowanie nadzoru technicznego oraz wsparcie planowania i zarządzanie ryzykiem w celu zapewnienia ukończenia projektu w terminie.

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

32 314 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

735 047 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 958 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP