Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Handlowe podsumowanie sierpnia: EnergoGas Sp. z o.o. oraz Hermes Energy Group S.A. wśród klientów przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Autor: GAZ-SYSTEM S.A.
30-09-2014 10:11
Handlowe podsumowanie sierpnia: EnergoGas Sp. z o.o. oraz Hermes Energy Group S.A. wśród klientów przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
Fot. GAZ-SYSTEM S.A.

W ostatnim miesiącu GAZ-SYSTEM S.A. podpisał umowę przesyłową z dwiema spółkami działającymi w obszarze handlu hurtowego gazem.

EnergoGas Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku od 1995 roku i oferuje usługi z zakresu handlu energią elektryczną oraz gazem ziemnym. Spółka specjalizuje się również w świadczeniu usług doradczych na rzecz podmiotów z sektora rynku gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw płynnych.
Spółka Energogas uzyskała koncesję na obrót paliwami gazowymi, podpisała umowę przesyłową i dystrybucyjną. Oczekujemy obecnie na decyzję taryfową. Naszą przewagę konkurencyjną upatrujemy w możliwości oferowania produktu po atrakcyjnych cenach, wynikających z konsekwentnej dyscypliny kosztowej działania naszej spółki, nowych produktów kompleksowo zaspokajających potrzeby energetyczne oraz poziomie obsługi naszych klientów. Z zadowoleniem obserwujemy olbrzymią pracę nad rozbudową gazociągów i przepustowości interkonektorów, która została wykonana w ostatnich latach przez GAZ SYSTEM S.A. Naszym zadaniem, jako jednej ze spółek obrotu, będzie efektywne wykorzystanie tej infrastruktury i dostarczenie gazu ziemnego w atrakcyjnej cenie dla polskich przedsiębiorców – zaznacza dr Paweł Pudłowski, Prezes Zarządu EnergoGas Sp. z o.o.

Spółka Hermes Energy Group S.A. rozpoczęła działalność w 2014 roku na polskim rynku gazu ziemnego, kierując ofertę do partnerów handlowych aktywnych na rynku hurtowym oraz odbiorców końcowych zainteresowanych zmianą dotychczasowego dostawcy gazu ziemnego i optymalizacją kosztów zakupu gazu. W ofercie Hermes Energy Group S.A. znajdują się także usługi składania nominacji i renominacji, bilansowania, prowadzenia rozliczeń, zarządzania ograniczeniami oraz doradztwa prawnego w zakresie zmian sprzedawcy energii i gazu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia umowy z GAZ-SYSTEM S.A. Tym samym, proces dostępu do polskiego rynku gazu ziemnego został zakończony. Rozpoczynamy zatem aktywne działania w zakresie handlu hurtowego na polskiej giełdzie gazu, jak również pozyskiwania odbiorców końcowych z sektora przemysłowego oraz małych i średnich przedsiębiorstw. W naszych planach na najbliższy okres, poza działaniami stricte handlowymi, znajduje się uzyskanie dostępu do zagranicznych rynków gazu ziemnego – finalizujemy obecnie proces uzyskania koncesji na obrót gazem ziemnym z zagranicą. W dalszej kolejności będziemy się starali zachęcić jak największą liczbę potencjalnych klientów do zmiany sprzedawcy gazu, gdyż korzyści ze zmiany sprzedawcy są znaczące i nie wiąże się to z żadnym bezpośrednim ryzykiem – powiedział Piotr Kasprzak, Członek Zarządu ds. Operacyjnych Hermes Energy Group S.A.

W sierpniu w wyniku transakcji na giełdzie gazu prowadzonej przez TGE S.A. przesłano 4,5 TWh paliwa, a w ramach transakcji na rynku OTC 14,1 TWh.

W ramach modelu kontraktowego zaproponowanego w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej, GAZ-SYSTEM S.A. podpisuje z klientami umowy przesyłowe, które są uzupełniane o przydział konkretnej przepustowości i zdolności przesyłowej. Model ten pomaga elastycznie reagować na potrzeby przesyłowe Klientów GAZ-SYSTEM S.A. i realizować je w oparciu o taryfę entry-exit.
Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


40 697 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 270 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP