Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Jaki zarząd PGNiG? Czy wróci były prezes spółki?

Autor: WNP.PL (Dariusz Malinowski)
16-12-2015 06:30
Jaki zarząd PGNiG? Czy wróci były prezes spółki?

Kierownictwo PGNiG działa obecnie w trybie tymczasowym.

Fot. mat. pras.

Według naszych informacji, zarząd PGNiG w pełnym składzie poznamy w przyszłym kwartale. Już teraz jednak typowani są kandydaci, którzy uzupełnią obecne kierownictwo spółki.

Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia rady nadzorczej PGNiG doszło w spółce do rewolucji kadrowej. Rada odwołała Mariusza Zawiszę ze stanowiska prezesa zarządu oraz Zbigniewa Skrzypkiewicza i Jarosława Bauca ze stanowisk wiceprezesów zarządu. Dotychczasowy członek rady Piotr Woźniak został pełniącym obowiązki prezesa firmy.
Efekt zmian to sytuacja, w której w skład zarządu wchodzą dwie osoby. Oprócz Woźniaka także wiceprezes Waldemar Wójcik, pełniący tę funkcję z wyboru załogi.

Jak dowiedzieliśmy się były i nowy prezes odbyli po zmianach długą bo trzygodzinną rozmowę. Według naszego rozmówcy przebiegła w przyjacielskiej atmosferze. Miała pozwolić zapoznać się nowemu szefowi gazowego potentata z sytuacją w spółce.

Nie ulega jednak wątpliwości, że dwuosobowy zarząd to zbyt mało aby kierować tak dużą firmą jak PGNiG.  Stąd jeszcze tego samego dnia skromny liczebnie zarząd PGNiG powołał prokurentów. Zostali nimi Bogusław Marzec, Janusz Kowalski i  Maciej Woźniak.

Według naszych informatorów to poważni kandydaci na przyszłych wiceprezesów spółki. W ogóle w samej spółce pojawiają się spekulacje, że zarząd ma liczyć więcej członków niż dotychczas.

Chyba najlepiej znaną osobą spośród prokurentów jest Bogusław Marzec, w przeszłości był on już bowiem prezesem PGNiG. Funkcję tę sprawował od 25 kwietnia 2006 roku do 21 czerwca 2006 roku. Zrezygnował w związku ze śledztwem w sprawie Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie (Marzec był tam prezesem).

Z prokurentów dobrze znaną postacią jest także Janusz Kowalski, w przeszłości m.in. członek rady nadzorczej Operatora Logistycznego Paliw Płynnych, a w latach 2006-2007 analityk ds. bezpieczeństwa energetycznego w zespole Pełnomocnika Rządu ds. Dywersyfikacji Dostaw Nośników Energii w Ministerstwie Gospodarki.

Maciej Woźniak to również osoba znana w branży gazowej i energetycznej, w przeszłości współpracował z prezesem Piotrem Woźniakiem, m.in. gdy ten był  Głównym Geologiem Kraju.

Z informacji jakie uzyskaliśmy nieoficjalnie w spółce wynika, że wszyscy wymienieni to naturalni kandydaci do kierownictwa firmy - dla uściślenia prokurenci w praktyce już sprawują ogromną władzę. Wszyscy mogą się także wykazać mniejszym, lub większym doświadczeniem w branży.

Jednak wybór prezesa i wiceprezesów takiej spółki to proces dość żmudny. Najpewniej na ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej PGNiG w tym roku - 29 grudnia ogłoszony zostanie konkurs. Ze względu na zapisy statutowe jego rozstrzygniecie trochę potrwa. Według naszych rozmówców ze spółki zarząd PGNiG poznamy najwcześniej w drugiej połowie lutego.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP