Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Jest gaz dla Elektrowni Puławy

Autor: WNP.PL (DM)
22-10-2015 16:36
Jest gaz dla Elektrowni Puławy

Właściwa umowa na dostawy surowca będzie zawarta pomiędzy stronami nie później niż na 1 rok przed rozpoczęciem dostarczania paliwa gazowego do Elektrowni Puławy.

Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Elektrownia Puławy oraz Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy zawarły 22 października trójstronne porozumienie dotyczące podjęcia i prowadzenia negocjacji zmierzających do zawarcia umowy sprzedaży paliwa gazowego na potrzeby Elektrowni Puławy.

Przedmiotem tych negocjacji będzie ustalenie ilości gazu ziemnego dostarczanego na potrzeby Elektrowni Puławy, jego cena, jak również terminy rozpoczęcia oraz realizacji dostaw gazu ziemnego do Elektrowni Puławy. Właściwa umowa na dostawy surowca będzie zawarta pomiędzy stronami nie później niż na 1 rok przed rozpoczęciem dostarczania paliwa gazowego do Elektrowni Puławy.
- Jesteśmy liderem rynku gazu ziemnego w Polsce w zakresie prowadzonej działalności związanej z pozyskaniem gazu oraz obrotem paliwami gazowymi. Posiadamy możliwość i wyrażamy gotowość zapewnienia wieloletnich dostaw gazu ziemnego na całość zapotrzebowania Elektrowni Puławy po jej uruchomieniu - powiedział Bartłomiej Korzeniewski, dyrektor Oddziału Obrotu Hurtowego PGNiG SA.

- Prowadzimy intensywne prace nad finansowaniem inwestycji Elektrownia Puławy, co wiąże się również z zabezpieczeniem długoterminowych dostaw paliwa gazowego. Zawarte porozumienie określa nam ramy w jakich będziemy prowadzić negocjacje - powiedział Zygmunt Kwiatkowski, prezes zarządu Elektrowni Puławy.

Elektrownia Puławy to należąca w 100 proc. do Grupy Azoty Puławy spółka celowa założona do realizacji przedsięwzięcia energetycznego. Cały projekt energetyczny, który w przyszłości będzie zabezpieczał puławskie Azoty w energię elektryczną i ciepło technologiczne będzie składał się z bloku gazowo parowego i obecnej częściowo zmodernizowanej elektrociepłowni opartej na węglu kamiennym, która będzie stanowiła niezbędne uzupełnienie dla bloku gazowego. W dotychczasowej elektrociepłowni będą zmodernizowane trzy kotły. Taki docelowy układ energetyczny daje gwarancję bezpieczeństwa dostaw ciepła technologicznego i energii dla puławskich Azotów. To rozwiązanie zabezpieczy także stabilność cen dla Grupy Azoty Puławy, w dłuższej perspektywie ustabilizuje także ceny ciepła dla mieszkańców Puław. Polityka UE zmierza w kierunku wzrostu opłat za emisję CO2, co też będzie miało wpływ na ceny energii elektrycznej.

KOMENTARZE (19)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP