PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KOV może potrzebować środków na prace poszukiwawcze

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
16-08-2012 13:23

Posiadane przez Kulczyk Oil Ventures środki pieniężne mogą być niewystarczające na pokrycie kosztów programu poszukiwań i zagospodarowania złóż w Brunei i Syrii przez najbliższe dwanaście miesięcy - poinformowała spółka w raporcie półrocznym.

Według KOV potrzebne będzie również dodatkowe finansowanie na pokrycie dobrowolnych programów poszukiwania i zagospodarowania złóż oraz kosztów ogólnego zarządu.
Między innymi dlatego spółka prowadzi rozmowy z partnerami joint venture oraz organami regulacyjnymi w celu wydłużenia okresów obowiązywania Umowy PSA dla Bloku M w Brunei i może, jeżeli będzie to konieczne lub właściwe, starać się o przedłużenie koncesji w Syrii. – Wprawdzie nie jest to główny powód wystąpienia o przedłużenia, jednak uzyskanie ich spowoduje przeniesienie realizacji pewnych nakładów do okresów przyszłych, poza okres najbliższych dwunastu miesięcy – czytamy w raporcie KOV. Spółka przyznaje bowiem, iż nie ma gwarancji, że dodatkowy kapitał, instrumenty dłużne, umowy farm-out lub zgody na przedłużenia będą dostępne w momencie, gdy okażą się potrzebne.

Spółka zapewnia jednocześnie, że przepływy pieniężne z działalności operacyjnej oraz pozostałe do wykorzystania środki z kredytu EBOR są wystarczające do pełnego pokrycia obecnie realizowanego programu intensywnych nakładów inwestycyjnych na Ukrainie. „Poza Ukrainą, projekty spółki są obecnie w fazie poszukiwawczej i w związku z tym spółka nie przewiduje z nich przychodów w najbliższej przyszłości” – czytamy w raporcie.

KOV zapewnia również, iż stale monitoruje poziom swojej płynności, aby ocenić, czy dysponuje środkami koniecznymi do sfinansowania planowanych nakładów i programów poszukiwawczych dla posiadanych aktywów naftowo-gazowych lub czy istnieją inne realne możliwości pozyskania finansowania na te cele z emisji nowych akcji lub z zaciągnięcia zobowiązań, lub z innych źródeł finansowania, takich jak np. umowy warunkowej cesji udziału w prawie użytkowania górniczego (ang. farm-out agreement).

„Od momentu rozpoczęcia działalności w sektorze ropy naftowej i gazu ziemnego na skalę międzynarodową spółka korzystała z regularnych wpływów nowego kapitału i zadłużenia, wykorzystywanych na finansowanie swojej działalności operacyjnej i programu inwestycji kapitałowych, oraz z umów farm-out, na podstawie których część poniesionych kosztów historycznych została spółce zwrócona, a część przyszłych zobowiązań kapitałowych przejmowana jest przez nowego partnera. Spółka w przeszłości skutecznie pozyskiwała kapitał na swoje potrzeby i planuje w przyszłości pozyskanie nowego kapitału” – potwierdza KOV.

Jednym ze źródeł kapitału może być emisja akcji w ramach debiutu na giełdzie w Londynie. Ma on nastąpić do końca tego roku. Spółka nie zdecydowała jeszcze czy zdecyduje się na nową emisję akcji.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 969 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP