Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KOV: znaczący wzrost wydobycia gazu na Ukrainie

Autor: wnp.pl (Marcn Szczepański)
18-04-2011 15:16

Średnia produkcja gazu na ukraińskich złożach spółki Kulczyk Oil Ventures za pierwszy kwartał 2011 r. wyniosła 6040 tysięcy stóp sześciennych (Mcf) dziennie po średniej cenie 8,03 USD za Mcf wobec 5738 Mcf/dziennie średniej produkcji po średniej cenie 7,93 USD za Mcf w czwartym kwartale 2010 r. - podała spółka w komunikacie.

- Jest kilka czynników, które złożyły się na ukraiński sukces. Właściwie oceniliśmy potencjał KUB-Gasu, przygotowaliśmy dobry plan rozwoju koncesji, a dzięki wdrożeniu nowych technologii wydobywczych, istotnie zwiększyliśmy wartość tej inwestycji. Już dzisiaj widać, że Ukraina to dobrze zarządzany projekt, a dotychczasowe efekty osiągnęliśmy koncentrując uwagę tylko na dwóch z pięciu posiadanych przez KUB-Gas pól – komentuje Jakub Korczak, wiceprezes zarządu ds. relacji inwestorskich i dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej. - Mamy szczegółowo opracowany plan prac na kolejne miesiące, zaplanowane kolejne odwierty, programy testów i badań sejsmicznych. Tam, gdzie mamy realny wpływ na działania operacyjne, prace przebiegają zgodnie z założeniami, a efekty często je przewyższają - dodaje.
W ciągu pierwszych 10 miesięcy działań operacyjnych od momentu nabycia udziałów KUB-Gasu, KOV skoncentrowała swoje działania na polach Olgowskoje i Makiejewskoje. Ich wynikiem był znaczący wzrost rezerw (o 134 proc.) i zasobów warunkowych (o 434 proc.). W najbliższej przyszłości Spółka będzie nadal koncentrowała się na tworzeniu na tym solidnej podstawy biznesowej. Spółka oczekuje, że wyniki prowadzonego obecnie programu badań sejsmicznych 3D będą miały ogromny wpływ na lepsze poznanie pól Olgowskoje i Makiejewskoje oraz przyniosą dalsze możliwości rozwoju.

Ponadto, spółka widzi znaczący potencjał zasobów w niektórych strefach, które wydają się zawierać węglowodory, ale ponieważ są stosunkowo wąskie, tym samym wydobycie z nich jest trudne. Obecnie do tych stref nie zostały przypisane żadne szacunki zasobów, jednakże KOV podejmuje próby, które mają na celu dostanie się do tych mało porowatych rezerwuarów i rozpoczęcie komercyjnego wydobycia. Przykładem takich nowych sposobów była m.in. stymulacja kwasem odwiertu O-8.

Na obszarze nowej koncesji poszukiwawczej Północne Makiejewskoje KUB-Gas zamierza pozyskać ok. 65 km danych sejsmicznych 2D. Badanie rozpocznie się w czerwcu 2011 r. Po tym jak dane zostaną zebrane i zinterpretowane, zespół techniczny rozpocznie przygotowania do pierwszego odwiertu poszukiwawczego na terenie koncesji Północne Makiejewskoje, planowanego na początek 2012 r.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP