Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KUB-Gaz otrzyma 40 mln dolarów od EBOiR

Autor: wnp.pl (MS)
06-05-2011 09:30

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju przyznał 40 mln USD kredytu spółce KUB-Gas LLC – spółce zależnej Kulczyk Oil Ventures, w której Kulczyk Oil posiada pośrednio 70 proc. udziałów.

Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące finansowanie ukraińskich projektów.
- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że EBOR zdecydował się zainwestować w naszą, nabierającą coraz większego tempa, działalność na Ukrainie, jak również w rozwój i wzmacnianie aktywów spółki na Ukrainie. Udział EBORu i przeznaczenie środków na te kluczowe dla nas projekty wzmocni pozycję KUB-Gasu na rynku jako jednego z głównych, niezależnych producentów gazu na Ukrainie - powiedział Tim Elliott, prezes zarządu Kulczyk Oil.

Formalizacja uzgodnień pomiędzy EBOR-em i KUB-Gas odnośnie kredytu wymaga podpisania umowy kredytowej i pomocniczych umów zabezpieczających, które w momencie publikowania tej informacji są w przygotowaniu.

Kredyt zostanie przeznaczony na sfinansowanie bieżącego rozwoju gazowych i kondensatowych pól KUB-Gasu: Wiergunskoje, Olgowskoje, Makiejewskoje i Krutogorowskoje – znajdujących się w okolicach Ługańska na Ukrainie (w tym zakup przez KUB-Gas sprzętu serwisowego i urządzeń zwiększających produkcję), co w efekcie wzmocni pozycję KUB-Gasu jako jednego z czołowych ukraińskich producentów węglowodorów w sektorze prywatnym. Ponadto, środki będzie można wykorzystać na spłatę istniejących zobowiązań kredytowych KUB-Gasu wobec spółki w kwocie do 7 mln USD, co wynika z faktu, że środki od KOV były przeznaczone na te same cele, na jakie zamierza się wykorzystać finansowanie z EBORu.

Finansując KUB-Gas, Bank będzie wspierać czynnego krajowego producenta w maksymalizacji wykorzystania posiadanych zasobów i jego wkład w zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy. Objęcie pakietu kontrolnego przez KOV i związany z tym przepływ umiejętności i wiedzy także wpływa na polepszenie transparentności (w tym przekazywanie informacji zgodnie z zasadami kampanii Publish What You Pay - PWYP), ładu korporacyjnego oraz praktyk KUB-Gasu w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i ochrony środowiska, co przyczyni się do ustanowienia wyższych standardów dla całej branży na Ukrainie – czytamy w komentarzu przygotowanym przez EBOR.

Kredyt będzie wypłacony w dwóch transzach, które mogą być wypłacone w okresie dwóch lat licząc od daty podpisania umowy kredytowej. Należności kredytowe będą spłacane w 11 równych półrocznych ratach, zaczynając od 15 lipca 2012 r. Wypłata środków jest uzależniona od spełnienia szeregu standardowych wymogów.

Pierwsza transza kredytu wyniesie 23 miliony USD. Należność składać się będzie z elementu stałego oraz części zmiennej zaprojektowanej w taki sposób, aby umożliwić EBORowi partycypowanie we wzroście wartości wynikającym z przyszłych sukcesów poszukiwawczych, rozwoju i produkcji z aktywów KUB-Gasu za sprawą zagospodarowania pozyskanego finansowania (tzw. „equity kicker”).

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP