Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Miliony na inwestycje w gazociągi tranzytowe

Autor: wnp.pl (DM)
12-02-2015 05:42
Miliony na inwestycje w gazociągi tranzytowe
fot. Piotr Waniorek

Do roku 2022 nakłady inwestycyjne Systemu Gazociągów Tranzytowych wyniosą ponad 206 mln złotych. Plan rozwoju spółki zaakceptował prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Przedstawiony plan przewiduje m.in. poniesienie przez spółkę do roku 2022 nakładów inwestycyjnych w wysokości 206,4 mln złotych. Kwota ta obejmuje zarówno nakłady inwestycyjne związane z przyłączeniem nowych odbiorców do polskiego odcinka gazociągu jamalskiego, jak też inne nakłady związane z koniecznością zapewnienia bezpiecznego i niezawodnego przesyłu gazu ziemnego tym kluczowym dla bezpieczeństwa energetycznego gazociągiem.
Obowiązek przedkładania prezesowi URE, planów rozwoju SGT w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na paliwa gazowe wynika z zapisów ustawy Prawo Energetyczne. Wywiązując się z tego obowiązku ustawowego, EuRoPol GAZ przygotował projekt planu rozwoju SGT na lata 2015-2022, a po uzyskaniu zgód korporacyjnych skonsultował go z Operatorem Gazociągów Przesyłowych Gaz-System, operatorem polskiego odcinka gazociągu jamalskiego.

Plan rozwoju SGT na lata 2015-2022 jest drugim planem rozwoju przygotowanym przez EuRoPol GAZ Poprzedni plan dotyczył działalności w latach 2012-2014. Zgodnie z zapisami ustawy Prawo Energetyczne EuRoPol GAZ zobowiązany jest do corocznej aktualizacji planu rozwoju oraz przedkładania prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki sprawozdania z jego realizacji.

Polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego o długości 684 km, którego właścicielem jest EuRoPol GAZ s.a., przesyłany jest gaz ziemny na potrzeby odbiorców krajowych i zagranicznych. Od momentu uruchomienia przesyłu gazu, w listopadzie 1999 roku, do końca stycznia 2015 roku, Spółka przetransportowała około 399 miliardów metrów sześciennych gazu.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP