Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Nowy członek TGE

Autor: wnp.pl (DM)
27-03-2015 15:13
Nowy członek TGE
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Spółka Hermes Energy Group podpisała umowę z Towarową Giełdą Energii w ramach której uzyskała status członka giełdy.

Hermes Energy Group to nowy podmiot na polskim oraz europejskim rynku gazu, którego oferta skierowana jest do odbiorców końcowych zainteresowanych zmianą sprzedawcy gazu ziemnego, jak również do partnerów handlowych działających na dynamicznie rozwijającym się rynku hurtowym.
- Cieszymy się z faktu stania się bezpośrednim członkiem Towarowej Giełdy Energii., której działania naszym zdaniem przyczyniają się do rozwoju procesu liberalizacji w Polsce. Uzyskanie członkostwa w TGE to ważny element strategii naszej spółki, zakładającej bezpieczne pozyskiwanie gazu na polskich i europejskich rynkach gazu – komentuje Piotr Kasprzak członek zarządu ds. operacyjnych Hermes Energy Group.

Oferta firmy obejmuje: sprzedaż gazu do odbiorców końcowych, handel na zliberalizowanych rynkach gazu i energii, wsparcie w zarządzaniu portfelem dostaw, zarządzanie fizycznym przepływem gazu.

- Jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju rynku gazu, a Hermes należy do jego najaktywniejszych uczestników. Właśnie, dzięki współpracy z podmiotami, które kreują rynek i wyznaczają kierunki zmian dla pozostałych, możemy dzisiaj korzystać z możliwości elastycznego i transparentnego rynku giełdowego - komentuje sytuację Ireneusz Łazor, prezes zarządu TGE.

Rozpoczęcie działalności na TGE wiąże się ze spełnieniem wymogów, które nakłada ustawa o giełdach towarowych z dnia 26 października 2000 r. oraz wewnętrzne regulacje TGE. Są wśród nich m.in.: posiadanie zezwolenia KNF na prowadzenie rejestrów lub rachunków towarów giełdowych lub posiadanie zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej; zatrudnienie maklera giełd towarowych, wpisanego na listę maklerów prowadzoną przez KNF; uzyskanie statusu członka Towarowej Giełdy Energii; uzyskanie członkostwa w Izbie Rozliczeniowej Giełd Towarowych (IRGiT) oraz uzyskanie statusu rozliczającego Członka Izby.

Rozliczeń i rozrachunków transakcji na rynkach prowadzonych przez TGE dokonuje Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych. Stosowany przez IRGiT system zarządzania ryzykiem gwarantuje bezpieczeństwo rozliczeń każdemu Członkowi Izby w razie niewypłacalności poszczególnych uczestników rynku. Rozliczanie transakcji przez IRGiT jest gwarancją zapłaty za sprzedany towar.

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP