Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Nowy zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa

Autor: wnp.pl (AH)
30-04-2014 06:37
Nowy zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiej Spółki Gazownictwa powołało 29 kwietnia nowy zarząd, na którego czele stanie Sylwester Bogacki.

Jak poinformowała spółka w komunikacie, walne zgromadzenia powołało na stanowiska prezesa zarząd Sylwestra Bogackiego, który funkcję tę zacznie pełnić od 5 maja br. W skład zarządu powołany został również Mieczysław Lewandowski, który swoją funkcję zacznie pełnić od 9 maja br.
Jednocześnie Łukasz Hadyś oraz Andrzej Pęcherek złożyli rezygnację z pełnienia funkcji członków zarządu PSG.

Przypomnijmy, że na początku kwietnia doszło do kadrowego trzęsienia ziemi w zarządach ważnych spółek zależnych PGNiG. Między innymi 10 kwietnia ze stanowiska szefa Polskiej Spółki Gazownictwa odwołano wtedy Adama Kielaka. Czytaj więcej: Personalne trzęsienie ziemi w zarządach ważnych spółek PGNiG

Powołany na stanowisko prezesa Sylwester Bogacki jest absolwentem Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie - kierunek Marketing i Zarządzanie. Ukończył także Lubelską Szkołę Biznesu, University of Central Lancashire w Preston w Wielkiej Brytanii (MBA) oraz Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego i Szkołę Główną Handlową.

W latach 2004-2005 pełnił funkcję prezesa zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego LPBO. Od 2007 r. do 2014 zatrudniony na stanowisku prezesa zarządu spółki WIKANA, zajmującej się procesem inwestycyjnym , budową i sprzedażą mieszkań.

Jednocześnie od 2002 wykłada w wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie a od 2009 roku pełni funkcję Członka Konwentu uczelni.

Mieczysław Lewandowski jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na Wydziale Gospodarki Narodowej. W latach 2000-2005 zatrudniony w BNP Paribas Bank Polska SA na stanowisku wicedyrektora Departamentu Finansów i Kontroli. Od 2005 do 2008 pełnił funkcję dyrektora finansowego w Grupie Hachette Filipacchi Burda. 2008-2014 pracował w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych Skarbiec , w którym od 2013 r pełnił funkcję członka zarządu.

Polska Spółka Gazownictwa pełni funkcję krajowego operatora systemu dystrybucyjnego, którego kluczowym zadaniem jest niezawodny i bezpieczny transport paliw gazowych siecią dystrybucyjną na terenie całego kraju bezpośrednio do odbiorców końcowych oraz sieci innych operatorów lokalnych. Spółka świadczy usługę transportu paliwa gazowego na bazie umów zawartych z przedsiębiorstwami zajmującymi się sprzedażą paliwa gazowego.

Do jej zadań należy prowadzenie ruchu sieciowego, rozbudowa, konserwacja oraz remonty sieci i urządzeń, dokonywanie pomiarów jakości i ilości transportowanego gazu. Poprzez sieć gazociągów o długości ponad 167 tys. km, spółka dostarcza paliwo gazowe do ponad 6,7 mln odbiorców końcowych, na rzecz których dystrybuuje ponad 9 mld m3 gazu rocznie.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP