Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Personalne trzęsienie ziemi w zarządach ważnych spółek PGNiG

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
10-04-2014 10:24
Personalne trzęsienie ziemi w zarządach ważnych spółek PGNiG
fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Posady stracili prezesi trzech ważnych spółek córek PGNiG. Odwołani zostali szefowie Exalo Drilling, PGNiG Technologie oraz Polskiej Spółki Gazownictwa. Ze składu zarządu Exalo Drilling odwołano Piotra Truszkowskiego, dotychczasowego prezesa zarządu spółki, a na stanowisko to powołano Ryszarda Jędrzejczaka. Swoją funkcję będzie pełnił od 5 maja 2014 roku.

Ryszard Jędrzejczak jest doktorem nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie Ryszard Jędrzejczak jest wiceprezesem zarządu, generalnym managerem w spółce Techem Techniki Pomiarowe.
Exalo Drilling powstała jako spółka celowa pod firmą PGNiG Poszukiwania, która następnie połączyła się z pięcioma spółkami działającymi w sektorze poszukiwawczo-wydobywczym w ramach Grupy PGNiG.

W Polsce, która jest rodzimym rynkiem dla Exalo, największym odbiorcą usług firmy jest PGNiG. Ponadto firma współpracuje z innymi uznanymi inwestorami z sektora poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu (oil&gas), zarówno w kraju, jak i na rynkach zagranicznych.

W poniedziałek 14 kwietnia funkcję prezesa zarządu PGNiG Technologie przestanie pełnić Janusz Radomski, który począwszy od 15 kwietnia br. będzie pełnił funkcję członka zarządu tej spółki. Na stanowisko prezesa zarządu PGNiG Technologie została powołana Marta Zygmunt. Swoją funkcję będzie pełniła od 15 kwietnia 2014 roku.

Marta Zygmunt posiada doświadczenie w realizacji projektów restrukturyzacyjnych, operacyjnych i marketingowych. Aktualnie jest prezesem zarządu spółki Stare Miasto - Park. Jak informuje PGNiG jako prezes zarządu spółki wyprowadziła ten podmiot z wieloletniej zapaści finansowej oraz organizacyjnej. „Przeprowadziła implementację nowej struktury organizacyjnej, procedur, optymalizację procesów oraz struktury kosztów, przeprowadziła proces odbudowania marki firmy na rynku” – czytamy w komunikacie.

Zygmunt obejmie funkcję szefa spółki PGNiG Technologie, która zajmuje się projektowaniem, budową, uruchamianiem i eksploatacją kopalń ropy naftowej i gazu ziemnego, podziemnych magazynów gazu, tłoczni gazu, rurociągów przesyłowych oraz produkcji elementów urządzeń wiertniczych w Polsce.
Z funkcji prezesa zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa odwołano Adama Kielaka. Decyzje w sprawie powołania nowego prezesa tej spółki zostaną podjęte w najbliższym czasie.

Spółka pełni funkcję krajowego operatora systemu dystrybucyjnego, którego kluczowym zadaniem jest niezawodny i bezpieczny transport paliw gazowych siecią dystrybucyjną na terenie całego kraju bezpośrednio do odbiorców końcowych oraz sieci innych operatorów lokalnych. Spółka świadczy usługę transportu paliwa gazowego na bazie umów zawartych z przedsiębiorstwami zajmującymi się sprzedażą paliwa gazowego.

Do naszych zadań należy prowadzenie ruchu sieciowego, rozbudowa, konserwacja oraz remonty sieci i urządzeń, dokonywanie pomiarów jakości i ilości transportowanego gazu. Poprzez sieć gazociągów o długości ponad 167 tys. km, spółka dostarcza paliwo gazowe do ponad 6,7 mln odbiorców końcowych, na rzecz których dystrybuuje ponad 9 mld m3 gazu rocznie.

Jak należy odczytać zmiany w kluczowych spółkach córkach PGNiG? Osoba bliska zarządu uważa, że to ostatni etap „czyszczenia” firmy z ludzi związanych z prezes Grażyną Piotrowską – Oliwa i byłym ministrem skarbu Mikołajem Budzanowskim.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (28)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP