Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

PGNiG i Lotos rozwijają współpracę

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
23-11-2012 12:14
PGNiG i Lotos rozwijają współpracę
Fot. mat. pras.

Współpraca PGNiG i Grupy Lotos w zakresie poszukiwań gazu ziemnego i ropy naftowej nabiera tempa - chwalą się spółki. W pierwszej kolejności badania obejmą cztery koncesje PGNiG położone na Pomorzu.

Podczas piątkowego spotkania w Gdańsku Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes PGNiG i Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy Lotos omówili efekty prac wynikających z porozumienia o współpracy w zakresie poszukiwań i wydobycia gazu ziemnego oraz ropy naftowej ze złóż konwencjonalnych i niekonwencjonalnych, a także współpracy handlowej.
W spotkaniu uczestniczył również Mikołaj Budzanowski, minister Skarbu Państwa.

Celem zawartego 17 września br. porozumienia jest zintensyfikowanie prac poszukiwawczych na terenie Polski. Zgodnie z porozumieniem oba koncerny przeanalizowały potencjał wydobywczy siedmiu koncesji poszukiwawczych należących do PGNiG.

Powołana przez władze koncernów grupa robocza zakończyła pierwszy etap prac związanych z geologiczną analizą obszarów objętych współpracą. Na podstawie wspólnie wykonanych analiz spośród siedmiu koncesji do dalszych badań wytypowano cztery obszary koncesyjne położone w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. W kolejnym etapie współpracy specjaliści z Lotos Petrobaltic i PGNiG przygotują program działań na wybranych koncesjach oraz poddadzą je ocenom ekonomicznym. W programie tym zostaną określone niezbędne prace w zakresie badań sejsmicznych i wierceń poszukiwawczo-wydobywczych.

- Naszym priorytetem jest znaczący wzrost wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej ze złóż krajowych. Rezultaty dotychczasowej współpracy PGNiG i Grupy Lotos mogą dać podstawy do zintensyfikowania dalszych działań. Chcemy je prowadzić w pierwszej kolejności na najbardziej perspektywicznych koncesjach - mówi Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes zarządu PGNiG.

- Dotychczasowe efekty naszych wspólnych prac potwierdzają zasadność porozumienia, jakie podpisaliśmy przed dwoma miesiącami - podkreśla Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy Lotos. - Wytyczają też one dalsze kierunki realizacji tego porozumienia.

W najbliższych dniach rozpoczną się rozmowy na temat zasad przyszłej współpracy przy realizacji prac geologicznych mających na celu odkrycie, potwierdzenie zasobów i wspólne zagospodarowanie złóż węglowodorów zarówno konwencjonalnych, jak i niekonwencjonalnych - dodaje szef Lotosu.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP