XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

PGNiG ma trzech nowych prokurentów

PGNiG ma trzech nowych prokurentów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma już pięciu pełnomocników zarządu, ale zostało bez szefa kluczowego przedstawicielstwa w Moskwie.

Od dwóch lat PGNiG wystarczali dwaj prokurenci, czyli osoby uprawnione przez zarząd do podpisywania dokumentów w imieniu firmy - pisze "Gazeta Wyborcza". Są to Ewa Bernacik, główna księgowa koncernu, i Bogusław Marzec, były prezes koncernu, a obecnie jego dyrektor ekonomiczny.

Nieoczekiwanie pod koniec zeszłego tygodnia zarząd PGNiG postanowił powołać trzech kolejnych prokurentów. Zostali nimi: Jan Czerepok, Marek Dobryniewski i Waldemar Wójcik. Każdy z nich może występować w imieniu firmy, ale tylko wespół z którymś z członków zarządu.

Jan Czerepok to jeden z nielicznych menedżerów PGNiG, którzy weszli do koncernu za czasów SLD, a za rządów PiS zrobili w nim wielką karierę. Czerepok, który w latach 90. ukończył wydział zarządzania na Uniwersytecie Moskiewskim, zaczął pracę PGNiG w 2002 r. wraz z byłym wiceprezesem PGNiG Jerzym Staniewskim, z którym wcześniej współpracował w grupie doradczej EVIP. Wiosną 2005 r. Staniewski odszedł z gazowego koncernu, natomiast Czerepok zajmował coraz wyższe stanowiska. Od połowy 2006 r. był szefem przedstawicielstwa PGNiG, kluczowej zagranicznej placówki koncernu, który większość gazu kupuje w Rosji. Jednocześnie od połowy 2007 r. Czerepok został dyrektorem oddziału handlowego PGNiG, nowej, gigantycznej struktury koncernu, która scentralizowała handel gazem w całym kraju. Rzecznik PGNiG Joanna Zakrzewska potwierdziła nam, że obecnie moskiewskie przedstawicielstwo koncernu nie ma szefa.

Marek Dobryniewski jest natomiast dyrektorem oddziału PGNiG w Zielonej Górze, a Waldemar Wójcik od sześciu lat kieruje oddziałem PGNiG w Sanoku. Obaj reprezentują więc dwie "frakcje" polskich gazowników, z których jedna związana jest ze spółkami górnictwa w Zielonogórskiem, a druga - z firmami z Podkarpacia.

Po tych nominacjach PGNiG ma pięciu prokurentów - tylu co członków zarządu. Według Joanny Zakrzewskiej taka organizacja ma ułatwić zarządzanie koncernem.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PGNiG ma trzech nowych prokurentów

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!