Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Powstaną raporty sumujące wiedzę o gazie łupkowym w UE

Autor: wnp.pl (DM)
12-01-2015 11:43
Powstaną raporty sumujące wiedzę o gazie łupkowym w UE

W ramach swojej działalności Sieci Naukowo-Technologiczna ds. Wydobycia Węglowodorów ze Złóż Niekonwencjonalnych będzie gromadzić, analizować i oceniać rezultaty poszukiwań niekonwencjonalnych złóż węglowodorów w Europie, kwestie środowiskowe, a także związane z tym nowe technologie

Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Dwa zespoły specjalistów z Europejskiej Sieci Naukowo-Technologicznej ds. Wydobycia Węglowodorów ze Złóż Niekonwencjonalnych przygotują raporty dotyczące rezultatów poszukiwań niekonwencjonalnych złóż węglowodorów w Europie.

W ramach swojej działalności sieć będzie gromadzić, analizować i oceniać rezultaty poszukiwań niekonwencjonalnych złóż węglowodorów w Europie, kwestie środowiskowe, a także związane z tym nowe technologie.
Sieć została podzielona na dwie grupy. Jedna będzie skupiać się na poszukiwaniach węglowodorów, projektach demonstracyjnych i produkcyjnych w Unii Europejskiej, a druga - na nowych technologiach stymulacji otworów wiertniczych.

W skład grupy pierwszej wchodzi około 130 specjalistów z krajów Unii Europejskiej. Komisja Europejska po dokonaniu przeglądu życiorysów zawodowych członków grupy powołała na przewodniczącego prof. Grzegorza Pieńkowskiego, co jest potwierdzeniem ważnej roli PIG-PIB i Polski w poszukiwaniach gazu z łupków w Europie. Zastępcą prof. Grzegorza Pieńkowskiego będzie dr Alwyn Hart z brytyjskiej Agencji ds. Środowiska (Environment Agency). Kadencje przewodniczącego i wiceprzewodniczącego będą trwać rok, z możliwością przedłużenia do trzech lat.

Celem obu grup będzie dostarczenie Komisji Europejskiej i Parlamentowi Europejskiemu, a także organom decyzyjnym państw członkowskich i całemu społeczeństwu raportów podsumowujących zgromadzoną przez nie wiedzę. Ta wiedza jest konieczna do podejmowania decyzji dotyczących tak kluczowych zagadnień, jak polityka energetyczna i środowiskowa UE.

Grupy będą się zbierać w Brukseli cztery razy do roku, z czego jedno spotkanie będzie miało charakter konferencji. Prace obu grup mają mieć charakter otwarty.

Komitet sterujący sieci obejmuje sześć dyrekcji Komisji Europejskiej, a bieżące prace będą wspierane przez Wspólne Centrum Badawcze (Joint Research Centre). Komisja Europejska wskazała program Horyzont 2020 jako źródło finansowania prac obu grup i ewentualnych projektów powstałych w wyniku tych prac.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP