PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Pracownicy kupili Przedsiębiorstwo Badań Geofizycznych

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
24-02-2012 11:28

Spółka Pracownicza Przedsiębiorstwo Badań Geofizycznych za 14,11 mln złotych kupiła od MSP 85 proc. Przedsiębiorstwa Badań Geofizycznych w Warszawie.

Przedsiębiorstwo Badań Geofizycznych z siedzibą w Warszawie, zostało skomercjalizowane 4 października 2007 roku. Prywatyzacja firmy rozpoczęła się w czerwcu 2011 roku.
PBG świadczy usługi z zakresu badań geofizycznych , geologiczno-inżynierskich, hydrogeologicznych oraz ochrony i monitorowania środowiska. PBG, założone w 1950 roku, jest najstarszą instytucją geofizyczną w Polsce. Blisko 60-letnia działalność PBG przyczyniła się do geologicznego rozpoznania Polski, czego wynikiem było odkrycie złóż rud metali, węgla, surowców skalnych i chemicznych oraz wód podziemnych.

Efektem współpracy PBG z firmami zagranicznymi było zlokalizowanie i odkrycie złóż ropy, gazu i surowców mineralnych m.in. w Indiach, Pakistanie, Libii, Czadzie i Nigerii.

Zatrudniające stu pracowników PBG prowadzi badania z wykorzystaniem nieinwazyjnych metod geofizycznych, takich jak: grawimetria, magnetyka, magnetotelluryka, sondowania geoelektryczne, tomografia elektrooporowa, profilowania georadarowe, konduktometryczne i radiofalowe. Największy wartościowo udział realizowanych zleceń pochodzi z sektora państwowego (PGNiG, Ministerstwo Środowiska, PIG), a następnie z sektora zamówień indywidualnych (niezależne firmy polskie i zagraniczne, instytuty badawcze krajowe i zagraniczne, samorządy lokalne oraz nieliczne osoby prywatne).

Główne założenia strategii rozwoju Spółki to utrzymanie wysokiej jakości świadczonych usług i silnej pozycji na rynku krajowym, przy jednoczesnym poszukiwaniu możliwości realizacji prac eksportowych, zwłaszcza w zakresie specjalistycznych prac poszukiwawczych za ropą i gazem oraz prac interpretacyjnych.

W 2010 roku zysk netto firmy osiągnął 182 tys. zł przy przychodach ze sprzedaży na poziomie niemal 15 mln zł.

Dariusz MalinowskiSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 745 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP