Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Prospekt CP Energia złożony w KNF

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
19-07-2011 10:18
Prospekt CP Energia złożony w KNF

CP Energia złożyła w KNF prospekt dotyczący emisji akcji serii K z prawem poboru oraz dopuszczenia do obrotu akcji serii J. Emisja akcji jest planowana w związku z realizacją programu inwestycyjnego spółki, który obejmuje m.in. rozwój infrastruktury dla dystrybucji gazu oraz działalność w zakresie obrotu gazem i energią elektryczną.

- W kwietniu bieżącego roku połączyliśmy się z KRI, dzięki czemu podwoiliśmy skalę działalności. Obecnie nasza aktywność skupia się na osiągnięciu jak największych synergii z działania w ramach jednej Grupy. Liczymy na osiągnięcie pierwszych efektów już w tym roku. Jednocześnie, zgodnie z naszą strategią, prowadzimy program inwestycyjny, który ma na celu rozbudowę infrastruktury dystrybucji gazu, a także rozwój w obszarze obrotu energią elektryczną i gazem. Część tego programu planujemy współfinansować środkami z emisji akcji serii K. Uważamy, że postępujący proces liberalizacji obrotu energią w Polsce stwarza dla nas dobre perspektywy rozwoju i chcemy je wykorzystać - mówi Mariusz Caliński, prezes CP Energia.
Oferta publiczna obejmie do 50 mln akcji serii K. Cena emisyjna została określona przez Walne Zgromadzenie na poziomie wartości nominalnej, czyli 1 zł. Emisja nowych akcji będzie kierowana do inwestorów posiadających prawo poboru. Otrzymają je inwestorzy, którzy 5 sierpnia 2011 r. (dzień prawa poboru) będą posiadali na swoich rachunkach akcje CP Energia, przy czym jedna dotychczasowa akcja będzie dawała jedno prawo poboru. Biorąc pod uwagę system rozliczeń transakcji giełdowych, ostatnia sesja, na której w obrocie będą akcje dające możliwość objęcia praw poboru odbędzie się 2 sierpnia br. Posiadacze praw poboru będą mogli je wykorzystać, zapisując się na akcje nowej emisji lub sprzedać w okresie, gdy będą one notowane na GPW. W momencie zakończenia zapisów na akcje serii K niewykorzystane prawa poboru stracą swoją wartość. Szczegóły harmonogramu zostaną ogłoszone w dniu publikacji prospektu, po jego zatwierdzeniu przez KNF.

Funkcję Oferującego pełnić będzie Dom Maklerski BZ WBK.

Obecnie Grupa posiada ok. 470 km własnych gazociągów. W 11 lokalizacjach sieci gazociągowe przyłączone są do krajowego systemu gazowego. W przypadku własnych stacji regazyfikacyjnych LNG (18 lokalizacji), gaz po regazyfikacji doprowadzany jest do klientów końcowych za pomocą krótkich gazociągów lub małych sieci gazowych.

Do gazociągów posiadanych przez Grupę CP Energia przyłączonych jest ok. 440 klientów instytucjonalnych oraz 2.750 klientów indywidualnych.

W 2010 roku spółki z grupy CP Energia oraz KRI sprzedały łącznie ok. 69 mln m3 gazu, z czego niemal 27 mln m3 to LNG, a pozostałe ponad 42 mln m3 to gaz sieciowy.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP