Przetarg na nadzór inwestorski gazociągu Rembelszczyzna-Gustorzyn

Przetarg na nadzór inwestorski gazociągu Rembelszczyzna-Gustorzyn
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Operator polskich gazociągów przesyłowych Gaz-System ogłosił przetarg na nadzór inwestorski budowy gazociągu Rembelszczyzna-Gustorzyn - poinformował w poniedziałek operator. Wnioski można składać do 21 kwietnia br.

Gaz-System przypomniał, że w lutym tego roku ogłosił przetargi: na nadzór inwestycyjny i przyrodniczy dla gazociągu Świnoujście–Szczecin oraz na budowę gazociągów: Szczecin-Gdańsk (odcinek Płoty–Karlino), Gustorzyn-Odolanów (na odcinkach Gustorzyn–Turek i Turek–Odolanów) oraz gazociągu Świnoujście-Szczecin.

"Ogłoszone przetargi to pierwsza część zamówień publicznych, które Gaz-System przeprowadzi w celu realizacji programu inwestycyjnego, obejmującego budowę ponad 1000 km nowych gazociągów przesyłowych w Polsce o wartości ok. 5 mld złotych" - czytamy w komunikacie przesłanym PAP.

Operator poinformował, że jeszcze w tym półroczu mają zostać ogłoszone postępowania przetargowe na budowę oraz nadzór inwestorski i przyrodniczy dla gazociągów: Szczecin-Gdańsk (odcinek Karlino-Koszalin, Koszalin-Słupsk oraz Słupsk-Wiczlino) oraz Szczecin-Lwówek.

W styczniu 2011 roku Gaz-System podpisał umowy ramowe z wykonawcami wybranymi w publicznym przetargu na dostawę rur o średnicy 700 i 800 mm do budowy strategicznych gazociągów.

Gaz-System planuje wybudowanie do 2014 r. ponad 1000 km nowych gazociągów przesyłowych. Najważniejsze z nich powstaną w północno-zachodniej i środkowej Polsce (Szczecin-Lwówek, Świnoujście-Szczecin, Szczecin–Gdańsk, Włocławek–Gdynia, Rembelszczyzna–Gustorzyn, Gustorzyn-Odolanów) oraz na Dolnym Śląsku.

Obecnie budowany jest ostatni odcinek gazociągu Włocławek–Gdynia. Pozostałe gazociągi w północno-zachodniej i środkowej Polsce są na etapie opracowywania dokumentacji projektowej, obejmującej projekt budowlany i wykonawczy wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Opracowanie dokumentacji projektowej zostanie ukończone w 2011 roku. Dla gazociągów Rembelszczyzna–Gustorzyn, Gustorzyn-Odolanów, Świnoujście–Szczecin, Jeleniów–Dziwiszów oraz Polkowice-Żary uzyskane zostały już decyzje lokalizacyjne.

Budowa gazociągów dofinansowywana jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko: gazociąg Włocławek–Gdynia (31 mln zł), Jeleniów-Dziwiszów (65,1 mln zł), Szczecin-Gdańsk (226,9 mln zł), Szczecin–Lwówek (136,57 mln zł), Polkowice-Żary (25,6 mln zł) oraz Rembelszczyzna-Gustorzyn (121,55 mln zł), Gustorzyn-Odolanów (175,5 mln zł).

Gaz-System jest strategiczną spółką polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego na terenie Polski. Firma zarządza majątkiem wartości ok. 5 mld zł, na który składają się głównie elementy systemu przesyłowego, m.in. ponad 9,7 tys. km gazociągów wysokiego ciśnienia. Spółka zatrudnia ponad 2000 osób. Jest również właścicielem spółki Polskie LNG, która została powołana do budowy i eksploatacji terminalu skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przetarg na nadzór inwestorski gazociągu Rembelszczyzna-Gustorzyn

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!