Trwa impas w ministerialnym sporze o NOKE

Trwa impas w ministerialnym sporze o NOKE
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Ministerstwa Środowiska i Skarbu Państwa wciąż pozostają podzielone w kwestii kontroli nad Narodowym Operatorem Kopalin Energetycznych. Według "Rzeczpospolitej", resort środowiska stawia na wzrost wydobycia, a MSP przede wszystkim na zyski.

Na rozbieżności w podejściu do regulacji łupkowych wskazywał w rozmowie z portalem wnp.pl Piotr Woźniak, wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju. Zobacz więcej: Co priorytetem gazownictwa: wzrost wydobycia czy zwiększenie zysku? (Wideo)

Podczas spotkania specjalnego zespołu, powołanego podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia Komitetu Stałego Rady Ministrów, doszło do dalszej polaryzacji stanowisk resortów w sprawie kontroli nad NOKE.

Oba ministerstwa forsują własne koncepcje sprawowania kontroli nad NOKE. MŚ zaproponowało, aby NOKE było kontrolowane poprzez bank BGK oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Natomiast MSP chce, aby Narodowy Operator Kopalin Energetycznych był spółką w 100 proc. należącą do Skarbu Państwa i kontrolowaną przez MSP - przypomina "Rz".

Cytowany przez "Rz" Piotr Woźniak poinformował, że w obecnej sytuacji Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się ponownie łupkowymi ustawami dopiero po tym, jak MSP przygotuje Ocenę Skutków Regulacji dla forsowanej przez siebie wersji przepisów, czyli dokument zawierający analizę kosztów i korzyści płynących z tej propozycji. Kiedy można się go spodziewać? Na razie nie wiadomo.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!