Uruchomienie procedury rozpatrywania wniosków o usługę przesyłową w nowym punkcie wejścia Cieszyn

Uruchomienie procedury rozpatrywania wniosków o usługę przesyłową w nowym punkcie wejścia Cieszyn
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

W związku ze zbliżającym się terminem uruchomienia nowego punktu wejścia do systemu przesyłowego Cieszyn, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ–SYSTEM S.A. uprzejmie informuje, że w porozumieniu z Urzędem Regulacji Energetyki planowane jest wyprzedzające uruchomienie procedury rozpatrywania wniosków o usługę przesyłową, realizowaną przez ten punkt.

Wnioski o świadczenie usługi przesyłania będą przyjmowane od dnia 07 lipca 2011r. i rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej część I – Ogólne warunki korzystania z systemu przesyłowego.

Usługi przesyłania paliwa gazowego z ww. punktu będą realizowane zgodnie z aktualnymi: IRiESP i Taryfą Dla Usług Przesyłania Paliw Gazowych, na zasadach przerywanych z 4 poziomem pewności dostaw, a termin rozpoczęcia ich świadczenia będzie uzależniony od terminu oddania punktu wejścia Cieszyn do użytku.

Jednocześnie informujemy, iż na stronie internetowej www.gaz-system.pl, w zakładce Projekt wzorcowej umowy o świadczenie usługi przesyłania na warunkach przerywanych, udostępniony został wzorzec umowy przesyłowej.

***
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest strategiczną spółką polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego na terenie Polski. Firma zarządza majątkiem wartości ok. 5 miliardów złotych, na który składają się głównie elementy systemu przesyłowego, m.in. ponad 9,7 tys. km gazociągów wysokiego ciśnienia, 14 tłoczni, 56 węzłów oraz 970 punktów wyjścia. Spółka zatrudnia ponad 2000 osób.

GAZ-SYSTEM S.A. wybuduje do 2014 r. ponad 1000 km nowych gazociągów przesyłowych. Najważniejsze z nich powstaną w północno-zachodniej i środkowej Polsce (Szczecin-Lwówek, Świnoujście - Szczecin, Szczecin – Gdańsk, Włocławek – Gdynia, Rembelszczyzna – Gustorzyn, Gustorzyn - Odolanów) oraz na Dolnym Śląsku. Wartość programu inwestycyjnego do 2014 r. szacowna jest na 8 mld zł, z czego ponad 1,76 mld zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.

Rozbudowa sieć gazociągów w Polsce może stanowić ważny element gazowego Korytarza Północ – Południe łączącego terminal LNG w Świnoujściu z planowanym terminalem Adria LNG za pomocą wewnętrznej infrastruktury przesyłowej krajów Europy Środkowej.

GAZ-SYSTEM S.A. jest również właścicielem spółki Polskie LNG S.A., która została powołana do budowy terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!