Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wybrano zarząd PGNiG Dystrybucja

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
21-02-2013 18:34
Wybrano zarząd PGNiG Dystrybucja
Fot. PTWP

Adam Kielak dotychczasowy szef Pomorskiej Spółki Gazownictwa będzie szefem PGNiG Dystrybucja. W skład zarządu weszli także Andrzej Pęcherek, Łukasz Hadyś i Andrzej Dębogórski.

Konkurs miał formę wewnętrzną. Zarząd spółki matki zaprosił do składania dokumentów obecnych prezesów i wiceprezesów sześciu spółek dystrybucyjnych. Wpłynęło 17 zgłoszeń (niektóre osoby aplikowały na dwa stanowiska).
Andrzej Pęcherek (dotychczasowy szef Karpackiej SG) został wiceprezesem ds. strategii i rozwoju. Łukasz Hadyś (również Karpacka SG) będzie odpowiedzialny za finanse a za sprawy techniczne będzie odpowiadał Andrzej Dębogórski (dyrektor z Pomorskiej SG).

Konsolidacja nie jest niespodzianką

Prezes PGNiG Grażyna Piotrowska - Oliwa już w ubiegłym roku zapowiedziała konsolidację spółek dystrybucyjnych grupy w ramach zaktualizowanej strategii spółki do 2014 r. Obecnie PGNiG ma ich sześć. Są to spółki gazownictwa: Mazowiecka, Wielkopolska, Dolnośląska, Górnośląska, Karpacka i Pomorska.

Zdaniem szefowej konsolidacja musiała zostać podjęte by segment dystrybucji mógł sprawniej funkcjonować i elastycznie reagować na potrzeby klientów. PGNiG planuje bowiem zmiany w elektronicznym systemie obsługi klientów spółek dystrybucyjnych. Chodzi o jego ujednolicenie tak by obieg informacji był ułatwiony, a tym samym zapewniona została szybkość reakcji na potrzeby klientów.

Konsolidacji spółek dystrybucyjnych towarzyszył opór części jej pracowników, niechętnie na proces łączenia patrzyły także niektóre samorządy, obawiając się utraty części podatków. Jak dowiedzieliśmy się w PGNiG spółka nie przewiduje przesunięć wśród pracowników, a podatki mają być dzielone "sprawiedliwie".
Dariusz Malinowski

Adama Kielak jest absolwentem Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Ukończył również studia podyplomowe Master of Business Administration w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów oraz Inżynieria gazownictwa na Politechnice Warszawskiej. Ponadto studiował Praktyczne wymiary planowania strategicznego w Szkole Wyższej Prawa i Dyplomacji w Gdyni oraz Zarządzanie przedsiębiorstwem dystrybucyjnym gazu na konkurencyjnym rynku energii na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obecnie studiuje na kierunku Rynek energii w Polsce i Unii Europejskiej do roku 2030 na AGH w Krakowie.

Dariusz Malinowski

KOMENTARZE (31)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP