PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zmiany w zarządzie PGNIG, Piotr Woźniak nadal pokieruje spółką

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
19-12-2016 19:26
Zmiany w zarządzie PGNIG, Piotr Woźniak nadal pokieruje spółką

Piotr Woźniak od lat związany jest z PGNiG.

Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Dotychczasowy prezes PGNiG Piotr Woźniak, w latach 2005 - 2007 minister gospodarki, pokieruje gazową spółką przez kolejną kadencję. Rada Nadzorcza wyłoniła w konkursie pięcioosobowy zarząd.

Dotychczasowy prezes PGNiG Piotr Woźniak, pokieruje gazową spółką przez kolejną kadencję. Rada Nadzorcza wyłoniła w konkursie pięcioosobowy zarząd. Dwóch wiceprezesów jest nowych.
Obok Piotra Woźniaka w spółce na nową kadencje pozostają także odpowiedzialny za kwestie handlowe Maciej Woźniak i Łukasz Kroplewski, który pozostanie na stanowisku wiceprezesa ds. rozwoju. 

Nowymi wiceprezesami są Michał Pietrzyk, który będzie odpowiadał za finanse spółki oraz Radosław Bartosik odpowiedzialny za sprawy operacyjne. Członkowie zarządu obejmą swoje stanowiska 31 grudnia br. Tego samego dnia wygasa kadencja obecnego zarządu.

Konkurs, rozpisany przez Radę Nadzorczą gazowej spółki, dotyczył obsadzenia stanowisk nowej, wspólnej kadencji zarządu PGNiG. Kandydaci zgłaszający się do postępowania kwalifikacyjnego musieli złożyć wszystkie dokumenty do 10 listopada. Ich otwarcie nastąpiło 18 listopada 2016 r., a rozmowy z kandydatami prowadzone były od 6 do 16 grudnia 2016 r.

Już kilka tygodni temu było wiadomo, że w zarządzie spółki dojdzie do zmian personalnych. W połowie listopada  odpowiedzialny za sprawy operacyjne spółki - wiceprezes Janusz Kowalski-  poinformował, że rezygnuje z ubiegania się o wybór w następnej kadencji zarządu spółki.

13 grudnia na taki sam krok zdecydował się wiceprezes ds. finansowych spółki Bogusław Marzec.

W zarządzie spółki jest również Waldemar Wójcik, wybrany przez pracowników spółki.

Piotr Woźniak jest absolwentem Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1990-1991 był doradcą Ministra Rolnictwa i Ministra Przemysłu, a w latach 1992-1996 pełnił funkcję radcy handlowego w Ambasadzie RP w Kanadzie. Doradca Premiera ds. infrastruktury (1998 - 2000).

W latach 1999 - 2002 piastował różne funkcje w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie SA:  członek Rady Nadzorczej, a od czerwca 2000 roku na stanowisku wiceprezesa zarządu. Radny Warszawy w kadencji 2002 - 2006. W latach 2005-2007 na stanowisku Ministra Gospodarki.

Od grudnia 2011 do grudnia 2013 wiceminister w Ministerstwie Środowiska, Główny Geolog Kraju. Wykładowca na Uczelni Łazarskiego oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, członek Konwentu Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Od 2009 roku przewodniczący a od marca 2014 roku wice-przewodniczący Rady Administracyjnej Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER).

Dariusz Malinowski
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE


SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP