Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zmiany w zarządzie ważnej spółki PGNiG

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
27-01-2016 17:42
Zmiany w zarządzie ważnej spółki PGNiG
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Exalo Drilling, spółki zależnej PGNiG zajmującej się poszukiwaniami ropy naftowej i gazu ziemnego, podjęło uchwały o zmianach w zarządzie spółki. Członkami zarządu zostali Longina Ruszczyk-Czajor i Piotr Gliniak - poinformował w środę PGNiG. Ten podmiot odgrywałby ważną rolę w ewentualnym łączeniu aktywów wydobywczych PGNiG, Orlenu i Lotosu.

Exalo Drilling powstała jako spółka celowa pod firmą PGNiG Poszukiwania S, która następnie połączyła się z pięcioma spółkami działającymi w sektorze poszukiwawczo-wydobywczym w ramach Grupy PGNiG.
Specjaliści chwalili ten krok, ponieważ wzmacniał pozycję i siłę firmy. Potencjał tych pięciu firm, posiadających bogate, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu prac wiertniczych w Polsce i wybranych częściach Europy, Azji i Afryki,. Firma dysponujemy zróżnicowaną flotą ponad pięćdziesięciu urządzeń wiertniczych i rekonstrukcyjnych o zróżnicowanej mocy, służących do wykonywania różnego rodzaju wierceń oraz prac otworowych, a także szerokim zapleczem technicznym dla usług serwisowych.

W Polsce, która jest rodzimym rynkiem dla Exalo, największym odbiorcą usług jest PGNiG. Ponadto współpracujemy z innymi uznanymi inwestorami z sektora poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu (oil&gas), zarówno w kraju, jak i na rynkach zagranicznych.Szefowie firmy wśród potencjalnych krajów, gdzie Exalo mogłoby aktywnie działać wymieniali także Kuwejt, Iran i Arabię Saudyjską.

Ze względu na doświadczenie firma mogłaby być najważniejszym elementem potencjalnej nowej firmy, która miałaby łączyć aktywa wydobywcze PGNiG Orlenu i Lotosu.

Kim są nowi członkowie zarządu spółki?

Longina Ruszczyk-Czajor - absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Ekonomiki Produkcji, kierunek: Organizacja i Zarządzanie. Ukończyła również  studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej - Kolegium Finansów i Zarządzania oraz Studia Menedżerskie MBA  w Gdańskiej Funkcji Kształcenia Menedżerów w Gdańsku, przy współpracy Erasmus University w Rotterdamie. Od 2011r.  świadczy usługi Interim Managera na stanowiskach Prezesa Zarządu lub Dyrektora Finansowego oraz usług doradczych z zakresu restrukturyzacji, finansów i logistyki na terenie całej Polski. Wcześniej pełniła funkcję głównej księgowej i dyrektora finansowo-księgowego w spółkach prawa handlowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach: planowanie strategiczne i operacyjne, zarządzanie płynnością, budżetowanie, controlling procesów i projektów, tworzenie polityk i aktów normatywnych, rachunkowość i sprawozdawczość.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


41 336 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 270 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP